BETAETIGER-X-GQ
Euchner aktiveringsnyckel
Artikelnummer:079739
Aktiveringsnyckel för säkerhetsbrytare NX/TX
Snabbfakta
Produktfamilj:
NX/TX
Overtravel:
2 mm
Min. dörr radie:
300 mm
Material nyckel:
Rostfritt stål
Allmänt
- Aktiveringsnyckel av rostfritt stål med gummibussning.
- Två rostfria säkerhetsskruvar per aktiveringsnyckel.
- Den raka aktiveringsnyckeln används på skjutdörrar eller gångjärnsdörrar med dörrradier större än 300 mm.
- De medföljande säkerhetsskruvarna förhindrar att aktiveringsnyckeln plockas bort.
Teknisk data
| Produktfamilj: | NX/TX |
| Typ: | Aktiveringsnyckel |
| Overtravel: | 2 mm |
| Min. dörr radie: | 300 mm |
| Material nyckel: | Rostfritt stål |
| Material gummi bussning: | NBR |
| Material skruv: | Rostfritt stål |
| Tillägg möjligt för konad nyckelöppning: | Nej |
| Produktvikt: | 0,035 kg |
| Anmärkning: | De medföljande säkerhetsskruvarna kan skruvas in med ett standardverktyg, men kan inte tas bort igen. |
| Tillverkare: | Euchner GmbH |