N1AD508AM-M
Euchner nockbrytare
Artikelnummer:090546
Nockbrytare N1AD, mejselformad kolv med yttre tätning
Snabbfakta
Anslutning utförande:
M16x1,5
Allmänt
- Hus enligt DIN 43693
- Yttre tätning
- Kabelingång M16x1.5
Teknisk data
| Produktfamilj: | N1A |
| Typ: | Nockbrytare |
| Anslutning: | M16x1,5 |
| Anslutning utförande: | M16x1,5 |
| B10d värde: | 20x106 |
| Gränssnitt: | Trådat |
| Material hus: | Anodiserad pressgjuten legering |
| Omgivningstemperatur: | -25…+80 °C |
| IP-klass: | IP67 |
| Produktvikt: | 0,218 kg |
| Godkännande / Standarder: | EN ISO 13849-1, EN IEC 62061 |
| Tillverkare: | Euchner GmbH |