Allmänt
- Mutingarmar med två M5H ljusridåer med korslagda eller parallella ljusstrålar.
- Används tillsammans med Safegate ljustråleskydd. Endast för utpassage av gods, L-logik. M5H är en ljusridå med utökad räckvidd.
- Ingående delar: 2 st muting armar med 2 st M5H ljusridåer (sändare och mottagare), skruvar och fästen.
Teknisk data
| Produktfamilj: | SAFEGATE |
| Typ: | Sändare / Mottagare |
| Funktion: | Mutingarmar |
| Skydd: | Tillträde |
| Max räckvidd: | 5 m |
| Mutinglogik: | L-logik (utpassage) med 2 givare - Korslagda eller parallella ljusstrålar |
| Mutingarmar: | Justerbar höjd och horisontal/vertikal lutning |
| Utgång mutinggivare: | PNP 100 mA vid 24 V dc |
| Mutinggivare: | Fästen för 2 stycken M5H mutinggivare |
| Integrerade mutinggivare: | 2 multistrålar M5H med korslagda eller parallella ljusstrålar |
| Skyddskapsling: | Ingen |
| Infästning: | Fäste LL för bakre eller sido T-spår (inkluderade) eller svivelfästen SFB SG (tillval) |
| Driftstemperatur: | - 30 ... 55 °C |
| Godkännande / Standarder: | CE; UKCA |
| Tillverkare: | Reer S.p.A. |