SGC 11 A 500
Telco ljusridå kontrollenhet
Artikelnummer:0455100000
Snabbfakta
Funktion:
Kontrollenhet
Utgång:
Relä
Matningsspänning:
230 V ac / 24 V dc
Teknisk data
| Produktfamilj: | SGC 11 |
| Typ: | Kontrollenhet |
| Funktion: | Kontrollenhet |
| Justering känslighet: | Manuell och automatisk |
| Max responstid, relä: | (Antal ljusstrålar x 2 ms) + 10 ms |
| Utgång: | Relä |
| Indikering utgångsstatus: | Gul LED |
| Indikering matningsspänning: | Grön LED |
| Time-out funktion: | 4 till 32 ljusstrålar, valbart |
| Matningsspänning: | 230 V ac / 24 V dc |
| Spänningstolerans: | ac: -12 % / +6 % - dc: +/- 15 % |
| Strömförbrukning: | Max. 15 VA |
| Utgång, relä: | 1 öppnande / 1 slutande, 250 V ac/3A, 120 V ac/5A |
| Larmindikering: | Röd LED |
| Indikering time-out: | Röd LED |
| Felindikering mottagare: | Röd LED |
| Felindikering sändare: | Röd LED |
| Material hus: | Polykarbonat |
| Dimensioner: | 56 x 177 x 138 mm |
| Driftstemperatur: | –10 ... 40 °C |
| IP-klass: | IP 20 |
| Vibration: | 10 – 55 Hz, 1,5 mm |
| Chock: | 30 g |
| Tillverkare: | Telco Sensors A/S |