SI18-A5 NO
Aeco induktiv givare
Artikelnummer:I18000006
Induktiv givare med känselavstånd 5 mm
Snabbfakta
Storlek:
M18 x 1
Känselavstånd:
5 mm
Utgång:
2-tråds
Funktion utgång:
NO
Hus:
Gängad
Längd:
65 mm
Matningsspänning:
20…250 V ac
Anslutning:
Kabel 2 m
Teknisk data
| Produktfamilj: | Induktiv givare |
| Typ: | Cylindrisk |
| Matningsspänning: | 20…250 V ac |
| Utgång: | 2-tråds |
| Funktion utgång: | NO |
| Känselavstånd: | 5 mm |
| Korrektionsfaktor: | Rostfritt stål: 0.9 - Mässing: 0.5 - Aluminium: 0.4 - Koppar: 0.4 |
| Max utgångsström: | 300 mA |
| Max kopplingsfrekvens: | 12 Hz |
| Montering: | Inbyggnadsbar |
| LED indikering - Status utgång: | 1 x LED |
| Storlek: | M18 x 1 |
| Längd: | 65 mm |
| Hus: | Gängad |
| Material hus: | Förnicklad mässing |
| Anslutning: | Kabel 2 m |
| Anslutningstyp: | PVC/PVC - 2 x 0,50 mm² |
| Omgivningstemperatur: | -25…+70 °C |
| IP-klass: | IP65, IP66, IP67 |
| Vikt: | 130 g |
| Ingående delar: | 2 fästmuttrar |
| Godkännande / Standarder: | 2014/30/EU -Electromagnetic compatibility directive (EMC), EN60947-5-2 - Product standard, 2014/35/UE - Low voltage directive (LVD) |
| Tillverkare: | AECO SRL |