SGT 125-040-A1-B-0.5F
Telco ljusridå sändare
Artikelnummer:0478113300
Snabbfakta
Funktion:
Sändare
Aktiv höjd:
1100 mm
Max avstånd:
3,5 m
Avstånd mellan ljusstrålar:
28 mm
Matningsspänning:
5 pin, 240 DIN kontakt
Teknisk data
| Produktfamilj: | SG 11 |
| Typ: | Sändare / Mottagare |
| Funktion: | Sändare |
| Aktiv höjd: | 1100 mm |
| Antal kanaler: | 40 |
| Max avstånd: | 3,5 m |
| Justering känslighet: | Automatisk |
| Avstånd mellan ljusstrålar: | 28 mm |
| Avstånd mellan botten och första ljusstrålen: | 22 mm |
| Indikering matningsspänning: | Röd LED |
| Matningsspänning: | 5 pin, 240 DIN kontakt |
| Ljuskälla: | Infraröd (940 nm) |
| Anslutning: | 0.5 m flexibel kabel |
| Kabel: | 5 x 0,14 mm² |
| Kabelhölje: | PUR Ø 5,2 mm |
| Material lins: | Polykarbonat |
| Profil (B x D): | Leading Edge (B), 37,5 x 13 mm |
| Material hus: | Aluminium (svart anodiserad) |
| Dimensioner: | 37,5 x 13 mm |
| Längd: | 1245 mm |
| Driftstemperatur: | –20 ... 55 °C |
| IP-klass: | IP 54 |
| Ljuskänslighet 5°: | > 10 000 lux |
| Tillverkare: | Telco Sensors A/S |